Czech

Mezinárodní hnutí proti změnám klimatu se šíří celým světem. Za poslední rok proběhlo několik akčních dnů, kdy miliony mladých lidí z okolo stovky zemí vyšly ze škol, aby se přidaly k protestům „Fridays for future“, požadujíce okamžité akce proti klimatické krizi.

„Trockij“, současný seriál Netflixu, produkován ruskou státní televizí, je skandálním překroucením jak života Trockého, tak Říjnové revoluce.- Alan Woods a Josh Holroyd reagují na toto urážlivé zobrazení odkazu Trockého a Bolševiků.

Mezinárodní Marxistická Tendence odmítá současnou snahu amerického imperialismu provést puč ve Venezuele. To, čeho jsme svědky, je zřejmý pokus odstranit Venezuelskou vládu v čele s prezidentem Madurem, skrze koalici zemí vedenou Trumpem. Toto je zatím poslední epizodou v rámci dvacetileté kampaně proti Bolívariánské revoluci. Kampaně, která zahrnuje vojenské puče, podporu polovojenských protivládních jednotek, sankce, diplomatický nátlak, násilné vzpoury a pokusy o vraždy.

Následující text je prohlášením IMT, které uveřejňujeme během mobilizace celého světa na Mezinárodní den žen (8. březen). Poskytuje vysvětlení, proč je boj za svobodu žen také bojem za socialismus!