תתגייסו נגד מלחמה וקפיטליזם!

Hebrew translation of "The In Defence of Marxism Manifesto on the imperialist war against Iraq" . By Alan Woods and Ted Grant. מלחמה שארה''ב מתכננת נגד העם העיראקי יש אגרסיה מובהקת. אין בה שום דבר פרוגרסיבי. כל הטענות שמשתמשים בהן כדי להצדיק את המלחמה הזאת הם שקריות מההתחלה ועד הסוף. שליחת המשקיפים היה רק טריק כדי לרמות את דעת הקהל, בזמן שארה''ב ממשיכה בגיוס הכוחות במפרץ. כאן אין שום קשר בין נשק להשמדה המונית. אנשי עיראק יופגזו בכל מקרה אם יש לעיראק נשק כזה, וגם אם אין לעיראק נשק כזה.

"האינפקציות" של הא''ום מזמן הפכו לפרסה. לא נמצא שום עידוד לקיום הנשק להשמדה המונית. הצוות הקודם של משקיפי הא''ום טען שהשמיד 95% מכל נשק להשמדה המונית שהיה בבעלות עיראק. בכל מקרה אחרי òùø שנים של הסנקציות הפוטנציאל של הצבא העיראקי הדרדר באופן קטסטרופלי. הוא לא מהווה איום רציני לארה''ב שמחזיקה בכמויות עצומות של נשק להשמדה המונית.

התוכנית המפורטת לפלישה ולכיבוש עיראק תוכננה זמן רב לפני חג המולד, הרבה לפני שבליקס וצוותו התחילו בעבודתם. בגלל זה ברור כשמש, שאין שום קשר בין שאלת נשק להשמדה המונית, לבין אגרסיה אמריקאית נגד עיראק. המטרה הייתה ונשארה מטרה אחד הפלת סדאם חוסין והחלפתו במריונטה אמריקאית.

בליקס וחבריו מציגים את עצמם כגוף ניטרלי, אל בפועל הם הפרובוקטורים. הם כל הזמן עושים פרובוקציות כדי לאלץ את העיראקים לפעול ביד קשה ולהפוך פעולות אלה לתירוץ לפתיחת המלחמה. בגדאד, אולי בצדק מאשימה אותם בריגול. מטרתם האמיתית היא לא למנוע מלחמה אלא להצדיק אותה.

ניסיון להראות מלחמה נגד עיראק, כחלק "ממלחמה נגד טרור" הוא שקרי מההתחלה ועד הסוף. אין שום הוכחות לקשר בין עיראק לאל-קידה. ניסיונות של ס' א' א' לקשור אותם ביחד פשוט מצחיקים. הם טוענים שמצאו תאים של אל-קידה בצפון עיראק, אבל ידוע שאזור הזה נמצא מחוץ לתחום השליטה של בגדאד, ואין בזה שום דבר מוזר, כי כולם ידועים שהמשטר בבגדאד הוא משטר חילוני שלעולם לא היה ידידותי לפונדמנטליסטים איסלאמים.

שנה וחצי היא תקופה מספקת כדי למצוא הוכחות שקושרות את עיראק לאירועי 11 בספטמבר, אך ההוכחות לא הוצגו. בין המחבלים לא היה אף אזרח עיראקי, אבל היו כמה אזרחים סעודים והם מתכננים להפגיז את בגדאד, ולא את אל-ריאד!

שאלה על "דמוקרטיה"

הטענה האחרת, שהמלחמה הזאת קשורה כביכול בכינון הדמוקרטיה בעיראק גם כן לא מוצדקת. הרעיון שאימפריאליזם אמריקני מביא לעיראקים דמוקרטיה היה מצחיק אילו לא היה מסוכן כל כך. המטרה של בוש וחבריו היא לא לכונן דמוקרטיה בעיראק, אלא לגבש ממשלת מריונטות כמו שהם כבר עשו באפגניסטן שהיום תלויה ונמענת בוושינגטון. הכרזת בוש על כוונתו להפעיל דיקטטורה בעיראק זו הנפה ברורה.

בוש ובליר בוכים על חוסר דמוקרטיה בעיראק, אבל סוגרים עיניים לחוסר הדמוקרטיה בערב הסעודית, אחת מבנות בריתם החשובות באזור. שם אין חופש ביטוי ואין בחירות חופשיות, שם נשים אינן יכולות לנהוג במכוניות אבל מוצאים אותן להורג בגלל בגידה בבעליהן וחותכים ידיים לגנבים.

ומה המצב בטורקיה שהיא גם בת בריתה של ארה''ב? משטר בורגני בטורקיה באופן שיטתי מפר את כל זכויות האדם הקיימות. המשטר הזה זרק לבתי כלא ורצח אלפי פעילים של איגודים מקצועיים, ביצע טבח באסירים שישבו בכלא וניהל במשך עשרות שנים מלחמה עקובה מדם כנגד קורדים. והנה, המדינה הזאת יחד עם ארה''ב ובריטניה מוכנה לנהל "מסע הצלב" למען הדמוקרטיה וזכויות הקורדים! הפרט הקטן הזה בעצמו הינו הוכחה מספקת לפשיטת רגל מוסרית והנפה מגעילה של כל העסק הזה (מלחמה נגד עיראק).

הטענה שסדאם חוסין הוא רודן אכזר הייתה ראויה לדיון; אילולא העובדה שארה''ב ובריטניה תמיד ידעו זאת היטב, ובכל זאת המשיכו לתמוך בו ולממן אותו, אפילו בזמן שהוא השתמש בנשק כימי נגד הקורדים. בפועל, חלק גדול מהנשק הזה סדאם קיבל מארה''ב ומבריטניה, כולל את הדגמים המסוכנים ביותר.

כל זה מוכיח פעם נוספת שלאימפריאליסטים אמריקאים לעולם לא הייתה בעיה לתמוך בדיקטטורים, בתנאי שהם פועלים מתוך אינטרסים אמריקנים. אין שום כוח לנימוק על "הגנת הדמוקרטיה" כשהוא יצא מפיות של אנשים אלה. ההפלה של סאדם חוסין, היא המטרה של העם העיראקי ולא שום גורם אחר.

שאלה לאומית

ברוא שאיש לא לקח בחשבון אינטרסים של עיראקים עצמם. אימפריאליסטים הם אויבים לכל האנשים, לא משנה איפה הם חיים. בכל זאת, לפעמים הם מנצלים שאיפות לאומיות של עמים כמו קורדים או שיעים בעיראק באינטרסים שלהם. העמים האלה לעלום לא צריכים לסמוך על "הרצון הטוב" של האימפריאליסטים. האימפריאליסטים רחוקים מבעיותיהם וסבלם של העמים האלה. וזה הזמן להזכיר שארה''ב ובריטניה היו חרשות לזעקות של העמים האלה כשעיראק השתמש בנשק כימי נגד הקורדים, אף על פי שידעו על כך היטב. הם עשו רווחים מעסקות הנשק עם סדאם חוסיין ולא התענינו במצב הקשה שבו נמצאו הקורדים. ב- 1983 כשסדאם חוסין התחיל במתקפה הכימית נגד הצבא האיראני, דונלד רמספלד, שר ההגנה האמריקני הנוכחי, ביקר אצל סדאם בבגדאד.

כשסדאם רצח חיילים איראנים הוא היה בן ברית נאמן. ארה''ב ובריטניה נתנו לו הלוואות לרכישת נשק והציעו לו סוגים אחרים של עזרה צבאית. באותה דרך ארה''ב תמכה גם בבן-לאדן ובטליבאן בזמן שהם רצחו חיילים סובייטיים. אימפריאליסטים אמריקנים אחראים בצורה ישירה על עליית המפלצות האלה, שמוצגות עכשיו על-ידי אמריקנים עצמם כמחבלים "וציר הרשע". שנה לפני מלחמת המפרץ הראשונה ארה''ב שלחה לעיראק מנועים למסוקים, בקטריות של אנתרקס ואלפי טונות של גז זרין. אמריקאים גם סיפקו למשטר מידע ממטוסי AWAX.

האמריקאים והבריטים לא יכולים להגיד שבאותו זמן הם לא ידעו דבר. הם היו מודעים על כל פשעי הדיקטטורה. קצת לפני טבח הקורדים בחלבדז'ה ב – 1988 לונדון שלחה שר לבגדאד כדי לנהל מסר ומתן בענייני הסחר. אחרי שסדאם הרעיל בגזים 5000 קורדים האנגלים נתנו לו קרדיט ב – 340 מיליון לירות סטרלינג, והאמריקנים הוסיפו עוד ביליון דולר.

בשנה שעברה ממשלת ארה''ב סגרה 12000 דוחות על נשק עיראקי והסבירה זה בכל "שמידה רגיש" זה זקוקה "לתיכונים קטנים". "התיכונים" הביאו לכך שרק לארבעה חברים קבועים במועצת הביטחון של הא''ום אפשרו לקרוא מסמכים האלה. הסיבה האמיתית להתנהגות הזאת הייתה בכך שהם רצו להסתיר את העובדה שלפחות 150 חברות (אמריקאיות, בריטיות ואחרות) סיפקו לעיראק טכנולוגיות גרעיניות וכימיות, טכנולוגיות ליצור טילים. במקרים רבים מדובר בעסקות לא חוקיות, כסקנדל עם "הנשק-על" בבריטניה. הם מנסים להסתיר כל הראיות על השתתפותם בסיפוק נשק להשמדה המונית לסדאם חוסיין. אז כל הדיבורים על פשעי הדיקטטורה העיראקית זו הנפה צינית. אין שום קשר בין פלישה מתוכננת לעיראק לדמוקרטיה והומניזם. זאת פשוט אגרסיה. בפועל זאת המשכיות של מדיניות האימפריאליסטים הבריטים שניהלו מדיניות אכזרית של הפגזות כפרים קורדיים בשנות ה – 20. בשנת 1919 צ'רצ'יל (אז שר ההגנה) תמך בשימוש בגזים רעילים נגד "שבטים ברבריים" (קורדים). זאת הפעם הראשונה בהיסטוריה שהשתמשו בנשק כימי נגד אוכלוסיה אזרחית. בשנת 1991 , אחרי תבוסתה של עיראק, המערב קרה לשיעים למרוד נגד השלטון המרכזי. אבל תחת הלחצים מצדה של ערב הסעודית שפחדה מחיזוק השיעים בעיראק האמריקאים לא הפריעו לצבא של סדאם חוסין להביס את המורדים. איך אפשר להגיד אחרי זה שאימפריאליסטים דואגים לגורלם של מעוטים בעיראק? מלחמה אגרסיבית של אמריקנים בעיראק לא תעזור למנוצלים בארץ הזו. ישתמשו בהם כדי להביס כוחות עיראקים על הקרקע ובכך להוריד מספר אבדות אמריקאיות. אבל לאחר מכן יבגדו בהם שוב.

המלחמה הזאת היא לא הדרך להשגת הגדרת עצמיות לעם הקורדי. טורקיה, בת בריתה החשובה של אמריקה באזור לעולם לא תלך לזה. הבורגנות הטורקית לעולם לא תקשור את המלחמה הזאת לא לדמוקרטיה ובטח שלא לשאלת הקורדים! הם רואים רק את הנפט של קירקורה ומוסול הנמצא על האדמות הקורדיות. אנקרה נתנה להבין בצורה ברורה ביותר, שאם הקורדים ינסו להשתלט על הנפט הזה, הצבא הטורקי יפלוש וישבור אותם בהסכמה מלאה של האמריקנים.

אנו מגינים על הזכות של העם הקורדי להיות עם חופשי בארצו, ואנו מדגישים שמטרה זו אפשר להשיג רק בדרך מהפכנית שתפיל משטרים בבגדאד, תגרן ואנקרה. במציאות של קפיטליזם אין דרך לפתרון שאלת הקורדים. הקורדים צריכים להתאחד עם פועלים טורקים, עיראקים ואיראנים במאבק למען שלטון של פועלים ואיכרים על בסיס פדרציה סוציאליסטית. בדרך זו אפשר להשיג רפובליקה קורדית סוציאליסטית עם הזכויות הנרחבות ביותר כלכל זכות יציאת מפדרציה אם ירצו בזאת.

מי שמנסה להוכיח שדרך יחידה להגדרה עצמית היא דרך תמיכה באימפריאליסטים נגד בגדד,משקר לאנשים. זאת מדיניות שמרנית ופשיעית שתביא בפעם נוספת את הקורדים והשיעים למבוי סתום. אין שום פתרון לעמי האזור בדרך זו.

מלחמה ללא קורבנות?

משום שאימפריאליסטים אמריקנים ובריטים נתקלו בהתנגדות עזה נגד המלחמה מהבית, הם מנסים לשכנע את דעת הקהל, שמדובר "במבצע כירורגי" נגד מטרות צבאיות בלבד. אוכלוסיה אזרחית עיראקית לא תסבול ותמהר לרחובות כדי לברך את ה"משחררים" הזרים עם פרחים ופנים מאושרות. אבל כתמיד קיים פער עצום בין תעמולה רשמית וחיים האמיתיים.

מטוסים אמריקאים ובריטיים הפגיזו את עיראק כל עשר השנים האלה ללא הפסקה, אף על פי שהתקשורת מנסה להשתיק זה. רק בשנה שעברה בריטניה הציעה 4 מיליון לירות סטרלינג למטרה בזויה זו. בו בזמן יותר ממיליון ילדים עיראקים מתו כתוצאה מסנקציות אכזריות, שגרמו נזקים כבדים לכלכלת עיראק והפכו אותה למדינה מסוגסגת לתנאי עוני וייאוש. אבל בוש ובלייר אינם מסתפקים בכך ומתכננים פלישה נוספת. אמריקנים בוודאי מעונינים לצמצם את האבדות האבדות האמריקניות. בגלל זה, הם יתחילו כרגיל בהפגזות הרסניות, יפגיזו מערכות נ''ם, מפקדות וקומוניקציות עיראקיות ומאחר לכך יתחילו במבצע יבשתי. לפי התוכניות ישתתפו בה ארבע יחידות אמריקניות ויחידה בריטית. כבר יש כמה תעריכים לתחילת המבצע. הכוחות הבריטים כוללים תחיבת שריון "עכברושי המדבר", 200 טנקים, ויחידות SAS.

אחוז האבדות בקרב האזרחים יהיה גבוה יותר מהצפוי. לפי מידע שהגיע מפנטגון ב 48 שעות

הראשונות ישוגרו נגד עיראק 800 טילים. זה יותר ממה ששוגר במשך כל המלחמה בשנת 1991. תעמולה מדברת על "נשק דיקני" שימנה אבדות בקרב אכלוסיה. אלה שטויות. כולם יודעים תעמולת "נשק דיקני" פותחה בזמן המלחמה ביוגוסלביה כדי לרמות את דעת הקהל העולמי.

מטרות אמיתיות של הפולשים מתבררות אחרי דברי נציג הפנטגון שאמר על הכוונה להרוס את עיראק "מבחינה פיזית, נפשית ופסיכולוגית". מתכנן צבאי בשם ארלן אולמן אמר: "לא יהיה מקום בטוח בבגדאד. ההיסטוריה לא ידעה עד כה הפגזות בגודל כזההתוצאות יהיו דומות לתוצאות של פיצוץ האטום בהירושימה." בוש אמר שמוכן להשתמש בנשק גרעיני נגד עיראק אם "יהיה צורך". זה הפרצוף המכוער שמסתתר תחת המסכה של "דמוקרטיה הומנית".

מספר הקורבנות יהיה נורא. לפי הדו''ח המסווג מארגון בריתות של האו''ם, מוצג על-ידי דזון פילגרום העיתון "דיילי מירור" "יותר מ 500000 יזדקקו לטיפול כתוצאה מהפגזות". מספר ההרוגים והפצועים בזמן המבצע יעלה על מספר קורבנות ההפגזות.

בזמן מלחמת המפרץ הקודמת אמריקנים ובני בריתם השאירו אחריהם מ 300 עד 800 טונות של אורניום, 238 בפגזי נ''ט ובחומרי נפץ אחרים במקומות הקרבות. זה הביא לתוצאות איומות לעיראקים. אורניום גורם לסרטן הדם והשלד, ונכנס עם האוויר למערכות הנשימה. כמעט ואי-אפשר להתפטר ממנו, וכתוצאה מכך, חלק גדול של עיראק "מלוכלך" עכשיו בחומרים רדיואקטיבים. בעיר בסרה אחוז הילדים סובל מסרטן הדם ולאוקמיה עלה אחרי המלחמה ל 1200% . מספר הילדים שנולדים חולים הוכפל מאחר המלחמה. ילדים נולדים עיוורים ומפגרים. זה לא היה לפני שנת 1991.

בגלל הסנקציות האיומות שהוטלו על עיראק אחרי המלחמה הזאת, רופאים עיראקים לא יכולים לקבל ציוד ותרופות כדי לטפל בילדים האלה. מומחים אמריקנים יודעים זה היטב, הם חקרו טוב את תוצאות המלחמה. זה מראה את כל "ההומניזם" של מנהיגי הציוויליזציה המערבית שלנו. עכשיו הם מתכננים צורות חדשות לתושבי הארץ האומללה הזאת.

בחודשים האחרונים גדל מספר ההפגזות של עיראק בדרום ובצפון, באזורים האסורים לטיסות. זה גרם לסוללות הנ''ם העיראקים לסגת לתוך המדינה. הפגזות אלה הם הצד הראשון במלחמה. כל הקשקושים באו''ם זו רק ניסיון להסיר הכנות למלחמה בעצם המלחמה כבר פרצה.

כך פועלים בנדיטים

בשנות השפל של אימפריה הרומית השלטון היה בידיהם של קיסרים מושחתים ואלימים שהתנהגו כבנדיטים רגילים. היום המעמד השליט בארה''ב זו אותה הכנופיה של רמאים, בנדיטים וגנבים עם מוסר של עולם העסקים עולם הדז'ונגל (זה מה שלומדים מפרשת "אנרון") רוצים לעביר התנהגות הבנדיטית לפוליטיקה בין-לאומית.

אנשים אלה לא עומדים ברמת רוזוולט או קנדי. השניים האלה ידעו איך להסתיר את כוונותיהם האמיתיות. זרוע הברזל שלהם תמיד הסתתרה תחת כפפות דיפלומטיות. היום הגיעה העת לסחיטה גלויה. פעולות אלה מפגינות את אופיו האמיתי של האימפריאליזם לכל אחד שיש לו עיניים כדי לראות ושכל כדי להבין.

המנהיגים של היום הם אנשי כסף, הטבח הפוליטי מוגבל אצלם בחשבון הבנק שלהם, הבנה פוליטית הולכת לא יותר רחוק מפעולות אלימות. לטובת הכלל אנשים אלה אמורים לשבת בבית הכלא, אבל הם שולטים במדינות החזקות בעולם. כך נראה העולם בתחילת המאה ה21.

ההתנהגות של המאפיה מהבית הלבן מזכירה את ההתנהגות של הברונים- שודדים מימי- הביניים, אבל צריך לקחת בחשבון, שאם בהרונים- שודדים מהימים ההם היו מוגבלים בגלל הנשק הפרימיטיבי שהיה ברשותם ושטחים קטנים, קונדוטירים מודרנית חמושים בנשק המתקדם ביותר שידע העולם הזה.

הם סוחרים במדיניות צינית של כוח בגיבוי דיפלומטי. הם לא מכבדים הסכמים ולא שומרים הבטחות. הם מכריזים מלחמה לארץ זרה ללא שום סיבה והולכים לישון ללא בושה. והאנשים האלה מחזיקים היום את גורל העולם בידיהם!

בוש הוא לא רק הבן של אל-הנפט בוש האב, אלא גם המייסד של חברת הנפט ARBUSTO, הוא גם מחזיק מניות בחברת הנפט "SPECTOR 7 ENERGY " ומנהל חברה בשם HARKEN”" . סגן הנשיא דיק ציני מחזית מניעות של חברות CEO HALLIBURTON, UNOCAL, EXXON, SHELL, SHEVRON – רשימה כמעט מלאה של כל חברות הנפט. לא נשכח גם את הגב' קונדוליזה רייס. היא הייתה המנהלת של חברת SHEVRON בים הקספי. היא עד כדי כך מעורבת בעסק הזה שעל שמה נקראה ספינת הנפט. הקשר ההדוק הזה עם חברות נפט משחק כנראה תפקיד החשוב בתוכניות המלחמה.

הבנדיטים האימפריאליסטים האלה רק מחפשים תירוץ למתקפה. קבלנים וחברות נפè כבר מוכנים לשדוד את עיראק. אם הם עדיין לא פתחו במלחמה, זה רק מפני שהם זקוקים לזמן, כדי לפרוס כוחות, כיוון שכל מעמד שליט דורש מהאדיולוגיה להצדיק את פעולותיו. בימי-הביניים המאוחרים שליטים שעלו לשלטון דרך רציחות, שקרים, תכסיסים והרעלות מצאו הצדקה בעבודות מקיאבלי. שליטים עכשוויים בוושינגטון ובלונדון שוחרים לאלפי כתבים יותר קטנים פרופסורים, אנשי תעמולה וזונות מהעיתונות שממציאים אלפי סיבות והצדקות לפלישה נגד עיראק.

ניגודים במחנה האימפריאליסטי

אימפריאליסטים אמריקנים מזלזלים בדעת הקהל וללא בריטניה הם היו נשארים באיזולציה אבסולוטית. הם יודעים שהאיזולציה היא זמנית ובני בריתם המפוקפקים בסוף יצורפו לצד ארה''ב דרך סחיטה ואיומים. פקידים אמריקנים בכירים הסבירו שבהחלטה 1441 נתנה וושינגטון זכות לפתוח במלחמה בצורה חד-צדדית. הפלישה ככל הנראה תפתח במרס, מפני שקשה להילחם במדבר בחום הקיצי.

באבנטיורות של אימפריאליזם אמריקאי ממשלת בריטניה משחקת את התפקיד הבזוי ביותר. לונדון שלחה למזרח התיכון 40000 חיילים שליש מצבאו. טוני בליר מתנהג כפודל נאמן של וושינגטון, שתמיד מוכן לעמוד על הרגליים האחוריות בכל פעם שבעליו ייתן את פקודה לכך. הבדיחה המצחיקה אומרת שבריטניה בעלת הברית השווה של אמריקה לא יכולה לרמות אף אחד. להפך, עכשיו כולם רואים עד כמה בריטניה תלויה בארה''ב. אנגליה הפכה למשרתת של אמריקה.

ברור שיש ניגודים ופילוגים בין אינטרסים של אימפריאליסטים שונים. ארה''ב, צרפת ורוסיה עדיין מנסות לרמות אחת את השניה בזירה הבינלאומית. הם עדיין מתווכחים על המנדט המדויק שנתה מועצת הבטחון של האו''ם לפירוקו של סדאם מנשקו. אך הויכוחים הללו אינם רציניים. הזמן לתרגילים דיפלומטים עבר.

להתנגדות מברלין ומפריס כבר אין שום חשיבות. הם יהיו יותר שקטים ורגועים בשבועות הקרובות. רוסיה כבר שרה שירים חדשים, וצרפת שוקלת לשנות את עמדתה. בסוף, הזהירות היא החלק החשוב של הגבורה! בפועל הם יכול לעשות מעט מאוד מול ארה''ב, ובסופו של דבר הם לא יכולים להילחם נגד אמריקאים! פעולה חד-צדדית מצידה של ארה''ב רק תפגין את חוסר-היכולת של מועצת הביטחון של האו''ם ותגלה את השקר של רוסיה וצרפת.

הרוסים המעיטו את הביקורת נגד ארה''ב מול המציאות ועכשיו הם מנסים למכור את תמיכתם באגרסיה נגד עיראק בחוזים, כסף וקצת "הבנה" בשאלת צ'צ'ניה. הרוסים עושים הרבה רעש, אך הם יבגדו בעיראק ברגע המכריע. יציעו להם הטבות קטנות והם יסתפקו בכך.

עם הצרפתים הכול נראה הרבה יותר מסובך. הם רוצים לחזק את מעמדם בעולם, ויש להם אינטרסים משלהם בעיראק שמנוגדים לאינטרסים האמריקנים. אבל הם גם מבינים שאם ישתמשו בזכות הוטו, האמריקנים והבריטים יפלשו לעיראק בכל מקרה והצרפתים ישארו ללא עסקות הנפט שלהם. בגלל זה, בסוף גם הם ינסו לשנות עת עמדתם.

או''ם

עיוור מי שלא רוצה לראות. בניגוד לכל ההוכחות עדיין נשארו נפשות נאיביות שמאמינות "בחוק בינלאומי". האנשים האלה עדיין מקווים למנוע את המלחמה בעזרת האו''ם. בזמן שהאגף הימני של רפורמיסטים כגון בלייר תומך באימפריאליזם באופן גלוי, רפורמיסטים שמאליים דורשים שהאו''ם יאשר את הכוח שיופעל נגד סדאם. אם לא אומרים: "אין למלחמה!", הם אומרים "אין למלחמה ללא אישור האו''ם!" אותם האנשים לא מזמן שיבחו את החלטה 1441 כניצחון השלום! הם מנסים לומר שהחלטה 1441 לא מדברת על פעולה צבאית, אלא רק על "אינפקציות" "ופירוק מנשקה!" הם ניסו לשכנע את סדאם לשתף פעולה עם חנס בליקס וכ'ו.

אלא שבחודשים האחרונים דרשו לערב את האו''ם וקיבלו מה שרצו. האו''ם קיבל את החלטה 1441, שבעצם נתנה אור ירוק לתוכניות אגרסיביות של ארה''ב. כעבור זמן קצר לאחר חתימת המסמך הזה האימפריאליסטים התחילו לצעוק שאסור למות על סדאם. בוש דרש ממועצת הביטחון "לא לעסוק בדיונים חסרי-ערך".

אי-אפשר לומר ברצינות שההחלטה 1441 תורמת לשלום. מיד מאחר קבלת החלטת האו''ם על פעולות יותר נוקשות נגד עיראק, בוש זירז תכנון פעולות מאסיביות נגד בגדאד. בוש ובלייר הסבירו פעמים רבות שכל הפרה מהצד העיראקי לתנאי ההחלטה תביא לפעולה צבאית מיידית מצדם, ללא שום החלטה של מועצת הביטחון. זמן רב לפני קבלת ההחלטה במועצת הביטחון של האו''ם, בוש תכנן להפיל את סדאם חוסין. הצבעה במועצת הביטחון שימשה רק ככיסוי עניים שמאחוריה הלכו בקצב זריז הכנות למלחמה. באותו זמן שהקהילה הבינלאומית עקבה אחרי מניפולציות במועצת הביטחון, בוש והממשל שלו אישרו תוכנית שלפיה 200 אלף חיילים יפלשו לעיראק.

לפני שנים רבות לנין דיבר בבוז על אנשים שמנסים לעצור את המלחמה בעזרת "חבר האומות." הוא קורא לחבר האומות – "מטבח הגנבים". האו''ם לא יותר טוב מליגת האומות. בקונגו, בקוריאה הוא תמיד שיחק תפקיד אנטי-מהפכני. אותו תפקיד האו''ם משחק גם בעיראק. האו''ם הוא לא השופט הניטרלי, אלא אסיפת נציגים קפיטליסטים, שיכולים להגיע לפשרה בשאלות משניות, אך לעולם לא יוותרו בפרינציפים.

יש ההבדל עצום בין חוסר היכולת של האו''ם בשאלת פלסטינה, ותמיכתו באגרסיה אמריקנית נגד עיראק. האו''ם באופן רגוע רואה איך רוצחים של פושע המלחמה שרון יורים בפלסטינים ולא עושה דבר בעניין. באותר הזמן, בוש, שמפגין כל כך הרבה מרץ בשאלת עיראק אפילו לא מזכיר את העובדה שישראל עושה צחוק מכל ההחלטות של האו''ם במשך עשרות שנים. יותר מכך, בוש תומך בשרון בכך דרך אפשרית.

כל זה מפגין שוב ושוב את אופיין הראקציוני של "האומות המפולגות" ואוטופיזם חסר גבולות של "אנשי שמאל" ופציפיסטים שתמיד פונים לאו''ם. ברור כשמש שארה''ב תמיד תשיג במועצת הביטחון כל מה שהיא רוצה דרך איומים ושוחד.

גם בן אדם עיוור ילמד מזה שיעור פשוט - ככל שלא קיימים "מתווכים לא אינטרסנטים" ביחסים בין מעמדות, גם אין "מתווכים ניטרליים" בין המדינות. אסור שלסוציאליסטים יהיו אשליות לגבי טבע האמיתית של האו''ם. האשליות האלה רק מבלבלות את המצב ומצדיקות את המלחמה.

אנו יוצאים נגד המלחמה בעיראק ללא תנאי, גם עם הסכמת האו''ם לפתיחתה וגם בלעדיה