همین مروز برای کنفرانس تأسیس بین الملل انقلابی کمونیست/مدرسه جهانی کمونیسم ثبت نام کنید!

با عمیق‌تر شدن بحران جهانی سرمایه‌داری، میلیون‌ها کارگر و جوان در سطح بین‌المللی با آینده‌ای رو در رو اند که بربریت جنگ، ظلم و استثمار آن را نابود کرده است. اما این تنها سرنوشت پیش روی بشریت نیست. مبارزه برای کمونیسم بیش از هر زمان دیگری ضروری است، به همین دلیل است که ما بین الملل انقلابی کمونیست (RCI) را در ژوئن راه اندازی خواهیم کرد. اگر کمونیست هستید، برای شرکت در کنفرانس تاسیس RCI ثبت نام کنید و در نبرد برای پایان دادن به کابوس سرمایه داری، یک بار برای همیشه، به ما بپیوندید!

در سرتاسر جهان، لایه ای رو به رشد از کارگران و جوانان وجود دارد که کاملا از «اصلاح طلبی» تجسم یافته توسط «سوسیالیست‌های» خودخوانده‌ای مانند برنی سندرز و جرمی کوربین عبور کرده اند. این ها سیاستمدارانی بودند که امید زیادی را در دل میلیون‌ها نفر برانگیختند، اما در نهایت نبردشان به هیچ ختم شد.

رادیکال های امروزی به دنبال چیزی بیشتر هستند: گسست کامل از نظم قدیمی. آنها چیزی کمتر از کمونیسم نمی خواهند و حاضرند برای آن مبارزه کنند. RCI انگیره دارد که آنها را با ایده ها، روش ها و سازماندهی برای انجام این امر مسلح کند.

میراث لنین و فاجعه ی غزه

RCI بر بستر محکم تئوری بنا می‌شود و امسال ما یکی از بهترین نظریه پردازان مارکسیست تاریخ را گرامی می‌داریم. سال 2024 صدمین سالگرد مرگ لنین است: رهبر انقلابی بزرگی که حزب بلشویک او طبقه کارگر روسیه را در سال 1917 به قدرت رساند.

ما امسال کمپین «لنین زنده است» (#LeninLives) را راه‌اندازی کرده‌ایم تا نه تنها ایده‌ها و دستاوردهای لنین را جشن بگیریم، بلکه کمونیست‌ها را در سرتاسر جهان با میراث و سنت‌های واقعی لنینیسم و بلشویسم آموزش دهیم.

بخشی از این سنت، دفاع تزلزل ناپذیر از ستمدیدگان در برابر سلطه و ستم امپریالیستی است. جنگ وحشیانه اسرائیل علیه مردم غزه، طیف وسیعی از کارگران و جوانان را رادیکالیزه می‌کند که از کمک طبقه حاکم خود و حمایت بی شرمانه آن ها از کشتار بی گناهان خشمگین هستند. برای پوشش جنایات سرمایه‌داران، رسانه‌های حاکمیتی و سیاستمداران بورژوا تلاش می‌کنند همه حمایت‌ها از فلسطین را درهم شکسته و مجرم جلوه دهند.

کمونیست ها به عنوان پیگیرترین مدافعان مردم فلسطین، مورد حمله قرار گرفته اند. بسیاری از رفقا و سازمان های ما در سراسر جهان به دلیل محکومیت جنایات اسرائیل، مخالفت با صهیونیسم و خواستار راه حل انقلابی در خاورمیانه با آزار و اذیت و حتی دستگیری مواجه شده اند.

در اوایل این ماه، رفقای ما در اتریش با اتهاماتی ننگین همچون «تجلیل از تروریسم» مورد هدف یک دادستان دولتی قرار گرفتند. دو رفیق به نام های سونیا و الکس به دلیل به اشتراک گذاشتن بیانیه IMT در مورد جنگ علیه غزه به زندان تهدید شده اند. با توجه به چنین حملات آشکاری علیه حقوق دموکراتیک، نیاز به ایجاد یک سازمان جسورانه و مبارز از کمونیست ها بیش از هر زمان دیگری واضح تر است.

در واقع، این فقط کمونیست ها هستند که به طور جدی از آزادی های دموکراتیک ابتدایی آزادی بیان، اعتراض و تشکیلات دفاع می‌کنند! اگر از وضعیت غزه و همدستی طبقه حاکم خود خشمگین هستید. اگر در مورد تبعید کابوس بی پایان سرمایه داری به زباله دان تاریخ مصمم هستید، پس باید به ما بپیوندید!

یک مدرسه جهانی کمونیسم

کنفرانس تاسیس RCI در تابستان، آغازی جسورانه و شایسته ترتیب خواهد داد. این مدرسه جهانی کمونیسم از 10 تا 15 ژوئن شامل گفتگوها و بحث هایی خواهد بود که تمام زمینه های تاریخ و تئوری کمونیستی را پوشش می دهد و با تأسیس رسمی RCI به اوج خود می رسد.

این یک رویداد واقعا بین المللی خواهد بود، با سخنرانانی از سراسر جهان که بر ضرورت مبارزه متحد طبقه کارگر برای انقلاب جهانی تأکید می کنند.

همانطور که لنین بر فوریت ساختن انترناسیونال سوم برای تسهیل ساخت احزاب کمونیستی در سطح جهان، متحد در یک حزب جهانی انقلابی تاکید کرد، ما نیز پی ریزی پایه های یک انترناسیونال کمونیستی را آغاز می کنیم که بتواند کارگران را در هر کجا به پیروزی رساند.

می توانید برای تماشای مدرسه جهانی کمونیسم اینجا ثبت نام کنید. کل این رویداد به صورت آنلاین پخش می شود و مهمانی‎های‌ تماشا در هر قاره برگزار می شوند.

اما تا آن زمان نیازی به انتظار نیست! اگر کمونیست هستید، پس می توانید همین الان به ما بپیوندید. ما را در ساختن کمونیسم در کشور خود یاری کنید و برای راه اندازی انترناسیونال کمونیستی انقلابی آماده شوید.

به قول جاودانه مانیفست کمونیست: کارگران جهان چیزی جز زنجیرشان را برای از دست دادن ندارند، آنها دنیایی برای فتح کردن دارند.

برای مبارزه برای کمونیسم در عصر خودمان سازماندهی کنید! برای کنفرانس تاسیس RCI ثبت نام کنید!

Join us

If you want more information about joining the IMT, fill in this form. We will get back to you as soon as possible.