המלחמה על עיראקככל שהבעיות גדלות, כן מתרבים השקרים.

Hebrew translation of "War on Iraq: The bigger the problems, the bigger the lies. By Fred Weston (March 28, 2003).

כפי שכתבנו לאחרונה במאמר קודם, המלחמה אינה מתקדמת בהאתם לתוכנית. עם חלוף הימים, זה נעשה יותר ברור. הם מכפילים עתה את הכוח אותו הם שולחים לעיראק והם מגדילים באופן ניכר את התקציב המיועד למלחמה. למרות זאת הם מודים עתה כי המלחמה תארך חודשים. עתה מתנהל ויכוח בין האסטרטגים הצבאיים שלהם אודות השגיאה של ראמספלד אשר הניח כי המלחמה תהיה קצרה.

בתחילת המלחמה הם גרמו לרבים להאמין כי המלחמה תסתיים תוך ימים, או לכל היותר לאחר מספר שבועות בודדים וכי הקורבנות יהיו מועטים. זאת הייתה התוצאה של אמונתם כי ההמונים יקבלו אותם בברכה כמשחררים ויתקוממו על צאדם חוסין. במקום זאת אנו עדים להתנגדות איתנה של הכוחות העיראקים אשר נאבקים בגבורה למרות שהם משתמשים בנשק מיושן. החיילים הבריטים והאמריקאים מרגישים בכעס רב משום שהם לא ציפו להתנגדות עזה כזאת.!

התפתחות זאת עשויה להביא לשינויים דרמטים בדעת הקהל באנגליה ובארצות הברית. אנשים עשויים לשאול שאלות רבות. הכיצד זה שיש כזאת התנגדות? על מה בעצם נערכת המלחמה? מה הסיבות האמיתיות למלחמה? למען איזה אינטרסים נערכת המלחמה? ככל שאנשים יגלו את התשובות הממשיות, כך תגבר ההתנגדות למלחמה.

מסיבה זו ככל שהמלחמה על הקרקע נמשכת, כן מתחזקת מכונת התעמולה. הדוגמא האחרונה היא נאומו של בלייר אמש, בו הוא טען כי חיילים אנגלים הוצאו להורג. המטרה מאחורי הצהרה זו הייתה לגרום לכעס בקרב הצופים ולחזק את התמיכה במלחמה. הנימוק של בלייר הוא שהמשטר העיראקי הוא ברברי ועל כן יש לחזק את כוחות הצבא ואת המאמץ המלחמתי. מכאן שיש הכרח להפטר אחת ולתמיד מצאדם חוסין. להצהרה מסוג זה יכלה להיות השפעה על בני תמותה רגילים.

אילולי היה זה ברור לרבים שבלייר שיקר! אחד מאלו שנהרג הוא לוק אלסוף, צעיר בן 24 מדאגנאם, אסקס. הוא היה מכונאי רכב לפי שהתגייס לצבא. אולם לפני הנאום של בלייר מסרו למשפחתו כי הוא נהרג בפעולה. לפי ידיעה שהופיעה בדילי מירור, אחותו של לוק, נינה אלסוף, הסבירה כי הוורסיה של הצבא הייתה כי הוא מת בקרב. האחות הוסיפה כי "זה חשוב שהאנשים יידעו את האמת, מה בדיוק קרה". במיוחד לאור העובדה כי בלייר הודיע כי" כל מי שזקוק להוכחה בדבר אופי המשטר העיראקי הרי מותו של חייל זה מספק הוכחה זאת."

לאחר שהמשפחה הודיעה ברבים את אשר קרה, תגובתו של בליר הייתה"הסיבה ללשון בה השתמשתי הייתה כי אלו היו הנסיבות. משרד ההגנה נאלץ להודות כי לא הייתה כל הוצאה להורג. כי הם פשוט הניחו כי הוא הוצא להורג מבלי שהייתה בידם כל הוכחה.

הסיבה שהם שיקרו היא שהם חשבו שהסיפור יסייע במאמץ המלחמתי שלהם. מותם של שני החיילים הוא טרגדיה, לא פחות מהטרגדיה של מותם של 350 הקרובנות האזרחים העיראקים והמאות( אם לא האלפים ) של החיילים העירקאים. אים ספק כי משטרו של צאדם הוא משטר ברוטלי. אך גם אין כל ספק כי בעבר המערב תמך וחימש משטר זה כאשר היה לו את האינטרס לעשות כן. זה נכון שלפני 12 שנים התושבים בדרום ובבצרה היו מוכנים להשליך את המשטר הרודני, אולם כוחות המערב לא נקפו אצבע כאשר המשמר הרפובליקני הטביע את המרד בדם. ההמונים העיראקים לא שכחו זאת ואין הם מאמינים לאימפריאליסטים. מסיבה זו הגינוי של בלייר את המשטר של תאדם לוסין אינו אלא צביעות.

מה שהממשלות האמריקאית והבריטית עושות זה פשוט םשע נורא. הן מפציצות את הערים של עיראק. התשתית החברתית קורסת תחת הפצצות אלו. רבים רעבים ללחם. אספקת המיים הנקיים נקטעה, יש סכנה של התפשטות מחלת החולירע הם מוסיםים לפשע זה את השימוש בנשק האורניום מדולל בוהם השתמשו גם בפלחמת המפרץ הקודמת ואשר הביאה למוות של רבים מסרטן הדם, במיוחד הילדים. אין ספק שהם גורמים לסבל לא משוער להמוני העם העיראקי.

אם התנועה כנגד המלחמה הייתה מסיבית עוד לפני שהיא פרצה, הרי ככל שאנשים יבינו מה באמת קורה , יש לתפות שמערכת השקרים תהיה יותר גדולה. אולם אם בלייר מאמין שהוא יכול לעצב את דעת הקהל כרצונו הוא טועה. בני האדם הפשוטים באנגליה אינם מאמינים לו. למשל אתמול תחנת רדיו בלונדון ( אשר למעשה ניסתה לתמוך ככל יכותה במלחמה) שאלה את המאזינים האם הם סומכים על השידורים של אמצעי התקשורת? ו86% השיבו: לא!

כפי שאומר הפתגם הישן: אפשר לרמות את כל בני האדם לפעמים, ניתן לרמות חלק מבני האדם לפעמים, אך לא ניתן לרמות את כל בני האדם כל הזמן. האמת תצא לאור בסופו של דבר והשקרנים יאלצו להשיב לכל בני האדם בכל רחבי העולם כולל בני המשפחות אשר בניהם מתים עבור האינטרסים של העשירים ובעלי הכוח.